Hoiatusmärgid
Tehes värvipesu testi, on oluline järgida neid hoiatusmärke, mis võivad viidata sellel, et juuksed sisaldavad suurt kogust metallijääke või eelnevalt kantud värv sisaldab metallaineid. Mõningatel juhtudel, kui üritatakse eemaldada neid metalle juustest, võib see protseduur olla väga raske või kahjulik juustele.
Ebameeldiv lõhn – kui tunnete tugevat väävli lõhna, viitab see, et juustes on olemas mingi kogus metalle või juustesse on kogunenud kloori või raua jäägid.
Blondeeritud katkevad juukseotsad- kui juuksed näivad nõrgad ja lõhenevad ja on lillakat või rohelist tooni, siis üheks põhjuseks võib olla suur mineraalide, metallide ja metallide soolade kogus juustes, mis on pärit n.ö pakivärvidest (poevärvidest).
Kui märkate mõnda neist hoiatusmärkidest, loputage juukseid koheselt! Ärge jätkake värvipesu! Muidu riskite ning võite kahjustada oma kliendi juukseid.
Arutage läbi kliendiga võimalikud variandid ja võimalused, mida on võimalik peale hakata juustega, et neid mitte rikkuda – kõrvaldada/lõigata ära lõhenevad juukseotsad või pakkuda kliendile juuste raviteenust või et klient raviks neid kodus. Soovitage kliendil soetada endale näiteks Healing Pure Clarifying šampoon ja Keratin Infusion palsam, ning seejärel tulla tagasi 1-2 nädalapärast ja proovida teenust uuesti.